poradenská linka dTest 299 149 009 předplatné časopisu dTest

Test kuchyňských vah: Na ceně nezáleží

4.6.2021

Více než polovina digitálních kuchyňských vah v dánském test získala velmi dobrou známku. Nejlepší vzorek nepatřil k nejdražším. Skládací váha pohořela.

Spotřebitelská organizace Forbrugerrådet Tænk testovala 16 digitálních kuchyňských vah značek Beurer, OBH Nordica, Point, Senz, Soehnle, Tristar a Wilfa. Při koupi váhy je nutné myslet na to, k čemu ji budete používat, protože každý výrobek má jiné parametry. Některé vzorky měly horní limit 3 kg, jiné až 25 kg. Většina nabízela funkci TARE, která umožňuje nezapočítat do výsledku váhu nádoby nebo již dříve zvážených ingrediencí. Lze tak pokaždé váhu vynulovat a dosypávat další složky do stejné mísy.

Výsledky testu ukázaly, že cena a kvalita kuchyňských vah spolu nesouvisí. Vítězný výrobek OBH Nordica 9836 Pure Whitepatřil k nejlevnějším. Stejně dobře si vedl také modelOBH Nordica 9837 Balance 5000. Oba vzorky vážily přesně, snadno se používají a dobře se čistí.

Mezi testovanými produkty byla jedna skládací váha, Soehnle Genio. Zabere méně místa v kuchyni, ale v testu nebyla přesná ani dost citlivá na to, aby rychle reagovala na dosypání nebo ubrání malého množství surovin. To může být nevýhoda, když je například potřeba zvážit mouku na gram přesně. Proto skončil tento model na předposledním místě.

Související články