poradenská linka dTest 299 149 009 předplatné časopisu dTest

Italové chtějí omezit plasty, dotují filtry na vodu

2.7.2021

Italský stát nabízí daňové úlevy za pořízení domácího zařízení k filtraci pitné vody. Cílem je omezit spotřebu balených vod a množství plastového odpadu.

V návaznosti na schválení rozpočtu za rok 2021 Itálie nabízí svým občanům slevy na daních na pořízení domácího filtračního zařízení. Úlevu lze nárokovat při nákupu a instalaci filtračních, mineralizačních, chladicích a přídavných systémů E290 pro potravinářský oxid uhličitý. Národní agentura pro nové technologie, energii a udržitelný hospodářský rozvoj ENEA bude shromažďovat údaje o skutečných dopadech tohoto opatření na životní prostředí v průběhu příštích dvou let.

Podle spotřebitelské organizace Altroconsumo pravidla neomezují celkové výdaje nebo počet, typ či využití budov, kam budou zařízení umístěna. Jedna osoba tak může získat příspěvek jak pro své trvalé bydliště, tak například pro chatu či chalupu. Nejsou žádné požadavky na výši příjmu a o pomoc mohou žádat jednotlivci, společnosti, profesionálové či jakékoliv další subjekty, které vlastní nebo mají v užívání budovu nebo její část. Italská vláda na toto opatření vyhradila 5 milionů eur ročně.

Související články