poradenská linka dTest 299 149 009 předplatné časopisu dTest

Drahé krémy po opalování lze snadno nahradit běžnými tělovými mléky

8.7.2021

Mléka po opalování nejsou účinnější než běžná tělová mléka, přestože jsou zhruba o čtvrtinu dražší.

Belgická spotřebitelská organizace Test-Achats testovala 16 přípravků určených k ošetření pokožky po opalování a srovnala jejich účinek s třemi běžnými tělovými mléky. Ke klíčovým vlastnostem výrobků k aplikaci po slunění by měla patřit dostatečná hydratace pokožky. Ta byla deklarována na všech obalech, ale pouze vzorek Yves Rocher hydratoval lépe než běžná tělová mléka a šest produktů mělo dokonce nižší účinek (Avène, Nuxe, Hema, Bioregena, Vichy a Corine de Farme).

14 z 16 mlék po opalování mělo podle tvrzení na obale zklidňovat pokožku a 6 uvádělo chladivý účinek. Slepý spotřebitelský test ukázal, že skoro všechny produkty příjemně chladí, tedy běžná tělová mléka i mléka po opalování, a pouze after-sun značky Bioregena získal průměrnou známku. K nejvíce zklidňujícím produktům patřilo běžné tělové mléko Nivea Regular Body Lotion. Podobné výsledky přinesl test zjemňování pokožky.

Dobrou zprávou je, že žádný z produktů neobsahoval škodlivé chemikálie. V řadě testovaných mlék po opalování však byly alergeny. Uživatelé by proto měli být při volbě přípravku opatrní.

Související články