poradenská linka dTest 299 149 009 předplatné časopisu dTest

Test digitálních teploměrů dopadl povzbudivě

28.9.2021

V britském testu digitálních teploměrů získaly doporučení Best Buy dva produkty. Jeden patřil privátní značce lékárenského řetězce, druhý známé značce. Většina výrobků měřila přesně.

Spotřebitelská organizace Which? srovnala 18 teploměrů, mezi kterými byly výrobky známých značek, jakými jsou Braun, Kinetik Wellbeing, Tommee Tippee či Vital Baby, ale také levné produkty menších výrobců zakoupené v obchodních řetězcích Boots nebo LloydsPharmacy. U každého byla hodnocena přesnost měření, jednoduchost použití a komfort.

Přesnost měření se řídila mezinárodními standardy. Porovnají se naměřené údaje každého testovaného teploměru s hodnotou udávanou profesionálním platinovým odporovým teploměrem s příslušnou kalibrací. Použita byla cirkulační vodní lázeň s termostatem nastaveným postupně na různé teploty. Hodnocení pak nebylo přepočítáno na procenta přesnosti – teploměr buď standard přesnosti splňoval, nebo ne.

Jednoduchost použití hodnotili odborníci i uživatelé podle snadnosti měření teploty, čitelnosti hodnot na displeji, intuitivnosti použití dalších funkcí a přehlednosti a úplnosti návodu. Komfort byl posuzován z pohledu dospělého pacienta i z pohledu dítěte – měření nesmí být pro nemocného nepříjemné.

Doporučení nejlepší koupě (Best Buy) obdržely dva výrobky, které měří teplotu přesně a rychle, údaj na jejich displeji je dobře čitelný a snadno se používají. Prvním je digitální bezkontaktní teploměr vlastní značky lékáren LloydsPharmacy určený k měření na čele. Jeho jedinou nevýhodou byla nemožnost ztlumit zvuk ohlašující konec měření. V druhém případě se jednalo o dražší výrobek Kinetik Wellbeing k měření na čele a v uchu. Jeho nevýhodami bylo trochu pomalejší měření a hodně silný zvuk po doměření.

Související články