poradenská linka dTest 299 149 009 předplatné časopisu dTest

Na co myslet při nošení magnetických řas

12.1.2022

Magnetické řasy nepotřebují lepidlo, snadno se aplikují a lze je používat opakovaně. Je s nimi však třeba zacházet opatrně, dodržovat hygienické zásady a nepoužívat je při potížích s očima.

Jaké jsou rozdíly v nasazení magnetických oproti tradičním umělým řasám? Tradiční drží na víčku za pomoci lepidla, které se nejdříve nanese na výrobek, nechá se chvilku zaschnout a poté se řasy připevní na víčko co nejblíže lince přirozených řas. Celý proces vyžaduje jistou zručnost a není zcela jednoduchý. Magnetické řasy lze připevnit pomocí očních linek, na které se přichytí zabudovaným magnetem, nebo se skládají ze dvou vrstev, které se na sebe přicvaknou z obou stran přírodních řas.

Před aplikací jakýchkoli umělých řas je nutné dobře si umýt ruce, případně upravit samotné řasy, aby dobře vypadaly na víčku. Magnetická oční linka musí být aplikována souběžně s linií přirozených řas a je třeba ji nechat dobře zaschnout. Obsahuje vyšší množství (40 %) oxidu železa, což je pigment s magnetickými vlastnostmi, často používaný v kosmetice. Některé magnetické řasy sestávají ze dvou vrstev, které se aplikují nad a pod přírodní řasy, jejich magnety se spojí a pravé chloupky mezi sebou sevřou. Na každé víčko se tak umístí dvě řady řas, jedna pod přirozené řasy a druhá nad ně. Doporučuje se použít předem řasenku, aby lépe přilnuly.

Magnetické řasy jsou považovány za bezpečnější, protože lepidlo tradičních umělých řas je agresivnější než magnety. Snadná aplikace a odstranění magnetických řas jsou šetrnější k přírodním řasám. Podle španělské organizace OCU však používání magnetických řas s sebou nese rovněž rizika. Může dojít k podráždění oka, alergické reakci, trichiáze (zarůstání řas do kůže), únavě nebo infekci očních víček, poranění při aplikaci v pohybu (např. v dopravním prostředku), vzniku ječného zrna a v závažných případech poškrábání rohovky. Při odstraňování dvouproužkových magnetických řas jemně oddělte horní vrstvu od spodní, nikdy je nesundávejte zároveň, abyste si nevytrhli přirozené chloupky. K sejmutí řas s magnetickou oční linkou je vhodné použít odličovač – při rozpuštění linky se řasy samy oddělí od oka.

Magnetické řasy lze používat opakovaně, ale z hygienických důvodů je potřeba výrobek po každém použití jemně omýt. Při pocitu podráždění řasy okamžitě odstraňte. Nepoužívejte umělé řasy, oční linky ani řasenku v případě jakéhokoliv problému v oblasti očí a víček. Umělé řasy s nikým nesdílejte. Řiďte se uvedeným datem použitelnosti jak u řas, tak u magnetických linek. Vyhněte se každodennímu nošení umělých řas, aby si vaše přirozené řasy mohly odpočinout.

Související články