poradenská linka dTest 299 149 009 předplatné časopisu dTest

Silonky obvykle moc nevydrží, ale záleží na modelu

29.4.2022

Většina jemných dámských punčochových kalhot ve švýcarském testu se poškodila poměrně rychle. Výsledky však ukázaly, že i levnější výrobky mohou posloužit velmi dobře.

Spotřebitelský magazín K-Tipp testoval dvanáctery silonové punčocháče. Oproti předešlému testu, který proběhl před pěti lety, si silonky pohoršily. U většiny platilo, že i z malé dírky se rychle spustí nehezké oko. Vzorek Satin Touch značky Wolford se ukázal být o něco odolnější, ale pata a spodní část chodidla se u nich rychle prodřely.

Jemné punčocháče musí perfektně sedět a těsně přiléhat k tělu, ale nesmí být příliš těsné. Podle těchto kritérií obstálo s dobrou známkou jedenáct párů a výrobek Satin Touch od Wolfordu získal velmi dobré hodnocení.

Vítězem testu se staly dva nákladnější modely – Caresse značky Fogal (27 eur) a Mystique značky Kunert (17,50 eur). Podle týmu K-Tipp jsou výhodnou koupí punčocháče obchodního řetězce C&A (6 eur za čtyřkusové balení), které byly výrazně levnější a blížily se svou odolností nejlepším testovaným vzorkům.

Související články