poradenská linka dTest 299 149 009 předplatné časopisu dTest

Dobrá instantní káva bez kofeinu nemusí být značková

12.9.2022

Kvalitní instantní kávu bez kofeinu si lze vychutnat bez zbytečných výdajů, ukázal britský test. Existuje řada levných privátek srovnatelných se značkovými kávami. Za instantní nápoje známých jmen je zbytečné utrácet, nakupujte je spíše v akcích. 

Spotřebitelská organizace Which? srovnala 10 instantních bezkofeinových káv. Mezi testovanými vzorky bylo jak zboží velkých výrobců, tak i zástupci privátních značek supermarketů. Známé značky se umístily na prvních třech místech, ale také až za výrobky některých privátek. Vítězem testu se stala káva L'Or Decafeine. Měla vábivé aroma a chuť byla hodnocena jako silná a přiměřeně hořká. Šlo o druhou nejdražší kávu v testu. Nejlepší poměr mezi kvalitou a cenou vykazovala káva Douwe Egberts Pure Decaff Instant Coffee, která se umístila těsně za vítězem. Měla jemnější chuť a byla levnější než L'Or Decafeine.

Nejlepší levná instantní káva bez kofeinu v testu byla Sainsbury's Rich Roast decaffeinated. Aroma i chuť byly hodnoceny velmi dobře a cena byla třikrát nižší než u vzorku na prvním místě.

Produkty Little's Brazil Decaf Premium, Tesco Decaff Classic Coffee, Carte Noire Décaféiné, Morrisons Decaff Full Roast, Nescafé Decaff a Asda Rich Roast měly srovnatelné hodnocení, poslední dva zmiňované však dopadly nejhůře při degustaci.

Ušetřit na instantní kávě bez kofeinu lze nákupem výhodnějšího balení nebo využitím slevových akcí. S výjimkou značky L'Or se obvykle nejvíce vyplatí větší balení. Testované supermarketové kávy byly ovšem levnější i ve srovnání se značkovou kávou za akční cenu. Milovníci značkové instantní kávy bez kofeinu proto nejvíce ušetří, když přejdou na kvalitní kávu privátní značky.

Související články