poradenská linka dTest 299 149 009 předplatné časopisu dTest

Existují skutečně nezničitelné psí hračky?

2.11.2022

Průběh britského testu ukázal, že s některými hračkami si domácí miláček vyhraje déle než s jinými. Některé výrobky, které jsou propagovány jako nezničitelné, nevydrží ani tři měsíce. Podstatné je rovněž to, jak oblíbený je výrobek a jak intenzivně si s ním pes hraje.

Hračka pro psa nevydrží dlouho. Pokud si ji domácí miláček oblíbí, brzy je nutné koupit novou. Stoupají jak náklady majitele, tak zátěž pro životní prostředí. Britská spotřebitelská organizace Which? ve spolupráci se čtyřmi psími dobrovolníky testovala osm hraček pro psy, o kterých výrobci tvrdili, že jsou odolné nebo dokonce nezničitelné. Každý pes dostal hračky odpovídající velikosti jeho plemena, každou hračku tak netestoval každý pes. Majitelé zaznamenávali, jak dlouho hračka vydrží a které vzorky psy nejvíce přitahovaly.

Dobrou zprávou je, že některé hračky tříměsíční test přežily. Jedním z důvodů však bylo, že psům se příliš nelíbily a nehráli si s nimi dostatečně intenzivně. Nejodolnější byla gumová kost Kong Goodie Bone Dog Toy Red, do které lze vložit malé pamlsky. Po třech měsících nepřetržitého žvýkání na ní sice byly stopy po kousání, ale kost bylo možné dále bez problémů používat. Velmi dobře si vedla také hračka Kong Jumbler sestávající ze dvou míčků umístěných jeden do druhého a pískátka. Tento výrobek také vydržel po celou dobu testu. Nelíbil se však všem zvířatům – možná proto, že sice zajímavě pískal a chrastil, ale míček byl moc velký na to, aby se do něj pes mohl dobře zakousnout.

Všem miláčkům se velmi líbily hračky vydávající nějaký zvuk. Ukázalo se, že čím je hračka pro psa lákavější, tím kratší dobu mu vydrží.

Související články