poradenská linka dTest 299 149 009 předplatné časopisu dTest

Česká obchodní inspekce

Česká obchodní inspekce (ČOI) je orgánem státní správy podřízeným Ministerstvu průmyslu a obchodu, který dohlíží na kvalitu prodeje v České republice.

Na ČOI se může spotřebitel obrátit v případě, že u prodejce narazil na pochybení, které se týká například klamavého označení ceny a zboží, nedodržení hygienických podmínek nebo šizení na váze či míře. ČOI také kontroluje bezpečnost zboží při jeho vpuštění na trh ČR. Další oblastí, spadající pod pravomoci ČOI, jsou nekalé obchodní praktiky, například při předváděcích akcích, a prodej padělaného zboží.

ČOI nekontroluje kvalitu jednotlivých potravin či tabákových výrobků, toto spadá pod pravomoci Státní zemědělské a potravinářské inspekce a v případě masa a mléčných výrobků pod Státní veterinární správu. Je ovšem oprávněná ukládat pokuty za porušování platných předpisů.

Na Slovensku tuto funkci zastává Slovenská obchodná inšpekcia, státní orgán s velmi podobnými pravomocemi.

Webová stránka: www.coi.cz

Články s tímto štítkem: 21

Prodej parfémů, značka levně - pozor na padělky

5.6.2014 Na internetu lze dnes zakoupit téměř cokoli, včetně luxusního zboží, jakým jsou značkové parfémy. Řada lidí tuto možnost využívá zejména kvůli cenám, které jsou na internetu obvykle nižší než v kamenných obchodech. Nevýhodou je nejen fakt, že v případě nákupu na dálku si k parfému nemůžete přivonět, ale i riziko, že místo originální vůně dostanete padělek. celý článek