poradenská linka dTest 299 149 009 předplatné časopisu dTest

Podvodné e-shopy

V dobrém e-shopu se s problémem nesetkáte, v tom horším můžete narazit na problém při reklamaci či vracení zboží nebo na nesrozumitelné obchodní podmínky. Existují ale i webové stránky, které se jako obchod tváří, ve skutečnosti e-shopem nejsou a jejich jediným cílem je pouze získat peníze od zákazníka, aniž by zaslaly zboží.

Poznat takového podvodníka není jednoduché, dobře vypadající stránky lze vytvořit snadno a levně. Napovědět může nereálně nízká cena za jinak kvalitní, módní a značkové zboží. Pokud je obchod k tomu relativně nový a jedinou možností, jak zboží získat, je platba předem, pak je lepší na „výhodnou“ koupi raději zapomenout.

Dalšími pomocnými ukazateli mohou být chybějící či falešné informace o společnost či hosting na tzv. doméně druhého řádu (např. třeba elektroazelenina.webzdarma.cz). U nových obchodů, kterým zatím zcela chybí zákaznické reference, je lepší připlatit si za dobírku, chceme-li si je sami ověřit.

dTest nabízí jednoduchý nástroj na stránce www.dtest.cz/eshopy, kde si můžete po zadání webové adresy snadno zjistit důležité údaje o e-shopu – majitele domény, spokojenost zákazníků, informace z registru ekonomických subjektů i informace z internetových srovnávačů a vyhledavačů.

Články s tímto štítkem: 22

Pozor na podvodný e-shop www.elektroskladem.cz

14.2.2014 Nakupování po internetu, to je výběr zboží v pohodlí domova, úspora času a příznivé ceny. Aby se však radost z objednaného zboží nezměnila ve zklamání a nepříjemné tahanice, je potřeba vybrat si důvěryhodný e-shop. Nyní varujeme před dalším podvodným e-shopem, na který mohou spotřebitelé narazit při nákupu elektroniky. celý článek

Varování před nejčastějšími podvody na internetu

23.1.2014 Každý osmý Evropan se už někdy setkal s internetovým podvodem a každý dvanáctý čelil krádeži osobních údajů. Europol uvádí, že zločinci na celém světě ročně okradou uživatele internetu o 9 454 miliard korun, což je více než zisky z obchodu s marihuanou, kokainem a heroinem dohromady. celý článek