poradenská linka dTest 299 149 009 předplatné časopisu dTest

Telemarketing

Jedná se o formu přímého marketingu, kdy obchodník nabízí po telefonu uzavření smlouvy, jejímž předmětem je koupě zboží nebo poskytování služeb. Typicky se jedná o nabídku služeb mobilních operátorů, finančních a pojistných produktů nebo spotřebního zboží.

Mnoho zákazníků vnímá telemarketing jako obtěžující. Telemarketér je povinen respektovat vůli zákazníka v případě, že vysloví nesouhlas s oslovováním touto formou.

Od smlouvy uzavřené po telefonu mají spotřebitelé s výjimkami právo odstoupit do 14 dní bez udání důvodu. U kupní smlouvy běží lhůta od převzetí zboží.

Články s tímto štítkem: 22

Jak se bránit telemarketingu

28.8.2014 Na Českém telekomunikačním úřadě se každoročně množí stížnosti na nevyžádané reklamní hovory. V mnoha případech však provozovatel souhlas k poskytování služeb má, zákazník ho poskytnul, když se zúčastnil soutěže, zapsal do slevového programu či vyplnil anketu na internetu. Mobilní operátoři obvykle mají souhlas se zařazením čísla do marketingové databáze přímo v obchodních podmínkách. celý článek

Varování: dárek po telefonu není zadarmo

17.4.2014 Další společnost se sídlem ve Švýcarsku se rozhodla oslovit české zákazníky zásilkovým prodejem. Holicí strojky Good Shave rozdávané po telefonu má stále více českých spotřebitelů. Jeden telefonický rozhovor a každý získá holicí strojek jako dárek. Není to však zadarmo. Obdarovaní musí uhradit poštovné a balné dosahující výše běžné ceny tohoto zboží a jednou zásilkou to nekončí. celý článek