poradenská linka dTest 299 149 009 předplatné časopisu dTest

Chladničky IKEA mohou způsobit úraz elektrickým proudem

9.6.2016

Obchodní řetězec Ikea hlásí potíže se svými chladničkami. U modelové řady Frostfri se může uvolnit horní ovládací panel, za nímž se nacházejí dráty pod napětím. Hrozí tak nebezpečí úrazu elektrickým proudem. K úrazu zatím naštěstí nedošlo, IKEA ale i tak slibuje majitelům potenciálně nebezpečných lednic bezplatnou návštěvu servisního technika, který panel vymění.

Nebezpečné mohou být klasické i kombinované chladničky modelové řady Frostfri, jež byly vyrobeny na přelomu loňského a letošního roku. Konkrétně se jedná o šarže 1545 až 1602. Spotřebitel si může číslo šarže ověřit jednoduše na energetickém štítku, jedná se o kombinaci čtyř čísel napravo od nápisu „IKEA“.

Horní panel s ovládáním, jenž je umístěn za dveřmi chladničky, může ve vzácných případech vypadnout a odhalit dráty pod napětím. Majiteli tak hrozí nebezpečí úrazu elektrickým proudem.

I když IKEA zatím nemá hlášena žádná zranění, raději lidem, kteří vlastní potenciálně nebezpečnou šarži chladniček přislíbila bezplatnou návštěvu technika. Modelová řada Frostfri se na českém trhu neprodává, pokud však spotřebitel vlastní například chladničku z dovozu, měl by raději zkontrolovat její šarži.
 

Související články