poradenská linka dTest 299 149 009 předplatné časopisu dTest

Jak šetřit baterii mobilu

26.10.2017

Pokud se vám zdá, že musíte dobíjet baterii svého mobilu častěji než dříve, možná se nemýlíte. Může být oslabena stářím, ale i množstvím instalovaných aplikací. Co udělat, aby vydržela déle? Nabízíme vám rady španělské spotřebitelské organizace OCU.

Současné chytré telefony nabízejí bezpočet funkcí. Jejich univerzálnost si však vybírá svou daň v podobě vysokých nároků na elektrickou energii a tím pádem kratší výdrž baterie. Přesto existují způsoby jak zajistit, abyste mobil nemuseli nabíjet zbytečně často.

Dobíjejte baterii včas. Nečekejte na její úplné vybití a upozornění mobilu. Připojte jej k nabíječce, kdykoli k tomu máte příležitost.

Používejte správnou nabíječku – nejlépe tu originální, která zaručí optimální a bezpečné dobití. Když ji nemáte, ujistěte se, že je u náhradní přinejmenším stejný výstupní proud.

Pozor na teplotu. Nevystavujte mobilní telefon extrémnímu horku nebo mrazu. Nesvědčí to ani baterii, ani samotnému přístroji, protože nejsou pro fungování v takových podmínkách navrženy.

Správně baterii skladujte. Když mobil po nějakou dobu nepoužíváte, uložte jej nabitý na 40 % na chladné bezpečné místo. Náhradní baterii nekupujte, pokud ji skutečně nepotřebujete. Nečinností se její funkčnost oslabuje a nevyplatí se vám to.

Baterii šetří i správné používání telefonu

Zavírejte aplikace. I když je na hlavní obrazovce právě nevidíte, zůstávají mnohé aplikace otevřené na pozadí a zbytečně spotřebovávají energii.

Snižte jas obrazovky. Ta totiž patří k největším žroutům energie a výrazným ztlumením jejího jasu situaci značně zlepšíte.

Nastavte optimální spánkový režim. Zkraťte dobu nečinnosti, po které se displej ztlumí a vypne.

Přerušte nepoužívaná připojení. Pokud je právě nepotřebujete, vypněte bluetooth, GPS, wi-fi, případně přenos mobilních dat. Chcete-li to učinit vše najednou, zapněte režim letadlo.

Související články