poradenská linka dTest 299 149 009 předplatné časopisu dTest

Jak vymazat odeslanou zprávu z WhatsApp

14.11.2017

Poslali jste vzkaz nepravému adresátovi? Napsali jste něco, čeho jste vzápětí litovali? Jak vzít zpět zprávu na WhatsApp radí na svém webu španělská spotřebitelská organizace OCU.

WhatsApp umožňuje odstranit jednotlivé zprávy odeslané jednomu nebo více příjemcům v obyčejném nebo skupinovém chatu.

Máte na to 7 minut

Odstranit lze jen zprávu, od jejíhož odeslání neuplynulo více než 7 minut, a musí se vám pak na obrazovce objevit potvrzení, že byla skutečně smazána, zmiňující i příjemce.

Pokud vám zmizí již doručený vzkaz od někoho jiného, už budete vědět, že se spletl nebo že napsaného litoval.

Stačí tři kroky

Vymazání je snadné:

1. Vyhledejte zprávu, kterou chcete smazat.

2. Podržte na ni prst, dokud nezmění barvu – tím ji označíte.

3. Klepněte na ikonu koše, která se objeví v horní části obrazovky. Zobrazí se vám dotaz, zda chcete zprávu skutečně vymazat, se třemi možnostmi – vymazat ji jen pro sebe, pro všechny zúčastněné, nebo zrušit pokus o vymazání. Vyberete-li „Odstranit pro všechny“, zpráva zcela zmizí z chatu a příjemce ji již neuvidí. Zobrazí se mu místo ní poznámka, že byla vymazána. Vyberete-li však „Odstranit pro mne“, zmizí jen u vás, příjemce ji uvidí i nadále.

Když se vám na obrazovce neobjeví potvrzení o úspěšném smazání, pokus se nepovedl.

Pokud se vám zprávu odstranit nedaří, zkontrolujte verzi aplikace. Vy i příjemce byste měli mít tu nejnovější, nezávisle na operačním systému. Je také důležité vymazat vzkaz co nejdříve. Když si ho příjemce otevře, může být na všechno pozdě.

Související články