poradenská linka dTest 299 149 009 předplatné časopisu dTest

Jak vymazat odeslanou zprávu z WhatsApp

14.11.2017

Poslali jste vzkaz nepravému adresátovi? Napsali jste něco, čeho jste vzápětí litovali? Jak vzít zpět zprávu na WhatsApp radí na svém webu španělská Organizace spotřebitelů a uživatelů OCU.

WhatsApp umožňuje odstranit jednotlivé zprávy odeslané jednomu nebo více příjemcům v obyčejném nebo skupinovém chatu.

Máte na to 7 minut

Odstranit lze jen zprávu, od jejíhož odeslání neuplynulo více než 7 minut, a musí se vám pak na obrazovce objevit potvrzení, že byla skutečně smazána, zmiňující i příjemce.

Pokud vám zmizí již doručený vzkaz od někoho jiného, už budete vědět, že se spletl nebo že napsaného litoval.

Stačí tři kroky

Vymazání je snadné:

1.    Vyhledejte zprávu, kterou chcete smazat.

2.    Podržte na ni prst, dokud nezmění barvu – tím ji označíte.

3.    Klepněte na ikonu koše, která se objeví v horní části obrazovky. Zobrazí se vám dotaz, zda chcete zprávu skutečně vymazat, se třemi možnostmi – vymazat ji jen pro sebe, pro všechny zúčastněné, nebo zrušit pokus o vymazání. Vyberete-li „Odstranit pro všechny“, zpráva zcela zmizí z chatu a příjemce ji již neuvidí. Zobrazí se mu místo ní poznámka, že byla vymazána. Vyberete-li však „Odstranit pro mne“, zmizí jen u vás, příjemce ji uvidí i nadále.

Když se vám na obrazovce neobjeví potvrzení o úspěšném smazání, pokus se nepovedl.

Pokud se vám zprávu odstranit nedaří, zkontrolujte verzi aplikace. Vy i příjemce byste měli mít tu nejnovější, nezávisle na operačním systému. Je také důležité vymazat vzkaz co nejdříve. Když si ho příjemce otevře, může být na všechno pozdě.

Související články