poradenská linka dTest 299 149 009 předplatné časopisu dTest

Vstupenky zakoupené online se mohou prodražit

6.12.2017

O svátcích na konci roku a při vítání toho nového si rádi užíváme, děláme radost příbuzným, přátelům, ale i sobě. Jezdíme také za kulturou do ciziny, a proto se nám velice hodí, že lze vstupenky pořídit online. Web Konsument rakouské spotřebitelské organizace VKI však varuje před vysokými zprostředkovatelskými cenami.

Z průzkumu VKI vyplynulo, že mezi online vstupenkami od různých prodejců existují obrovské cenové rozdíly. Někteří z nich účtují dvakrát až třikrát více než organizátoři. Zejména při akcích, o které je velký zájem a lístky rychle mizí, mají přeprodávající subjekty nasmlouvaný větší počet míst a mohou si dovolit ceny nepřiměřeně navýšit.

Náklady může navýšit také doprava, protože ne každý prodejce nabízí možnost vytisknout si vstupenku doma. Výdaje na poslání jsou někdy zbytečně nafouknuté, i když si někdy lze zvolit osobní vyzvednutí do určitého termínu. Ovšem ani vytištění na vlastní tiskárně nemusí být zdarma – představte si platbu 2.50 eur za kus vlastním tonerem na vlastní papír.

Nespoléhejte na jednoho prodejce. Srovnejte nabídky, určitě zjistěte, zda vám je neprodá přímo organizátor. Zkrátka – jednejte s rozvahou.

Související články