poradenská linka dTest 299 149 009 předplatné časopisu dTest

BEUC chce omezit reklamu na sladkosti cílenou na děti

12.11.2014

Evropská spotřebitelská organizace BEUC volá po omezení reklamy propagující sladké výrobky, která je cílená na děti. Omezena by měla být v televizi i v sociálních médiích. Z obalů sladkostí by měly zmizet klamavé údaje o obsahu zdraví prospěšných látek.

Nedávno jsme informovali o sérii článků rakouského magazínu Konsument zaměřené na prodej sladkostí a související reklamu cílenou na děti a také o analýze obsahu uličky u pokladny amerického Consumers Reports. Tématu reklamy na sladkosti se věnuje i Evropská spotřebitelská organizace - BEUC.

Členka zdravotní komise BEUC Ilaria Passarani představila názor BEUC 6. listopadu na konferenci pořádané k tématu samoregulace a reklamy na nezdravé jídlo pro děti Evropskou komisí Reklama na nezdravé sladkosti cílená na děti by podle ní měla podléhat přísnější kontrole. V televizi by se neměla vysílat mezi šestou a půl jedenáctou hodinou večerní, omezena by měla být i na sociálních sítích.
Z obalů sladkostí by pak měly zmizet klamavé údaje o jejich zdravotní prospěšnosti. BEUC zde dává za příklad sladkou tyčinku Nesquik slibující vitamíny a minerály, ale obsahující spíše cukry a tuky. Evropská unie by podle BEUC měla připravit tabulku živin, která by určovala minimální obsah látky, při kterém je možné tento obsah propagovat na obale.
 

Související články