poradenská linka dTest 299 149 009 předplatné časopisu dTest

Hodinky Apple Watch mají problémy s tetováním, mohou také způsobovat vyrážky

18.5.2015

Krátce poté, co se chytré hodinky Apple Watch dostaly na trh, jsou hlášeny první problémy. Jejich dlouhodobé nošení může spotřebitelům s citlivější pletí způsobit vyrážky, některé funkce navíc nefungují lidem s potetovanými pažemi.

Uživatelé sociální sítě Reddit si všimli, že Apple Watch mají problém s detekcí těla v případě, že je spotřebitel nosí na potetované paži. Chytré hodinky se většinou spustily a umožnily používání většiny funkcí teprve ve chvíli, kdy si je jejich majitel upevnil na část ruky bez tetování.
Podle mluvčích společnosti Apple je problém ve složení inkoustu a procesu tetování. Tetovací inkoust má problémy s propouštěním světla, potetovaná kůže se tak zařízení jeví jako neprůhledná. Problém se týká zvláště černé a červené barvy inkoustu. Ovšem i tetování v jiných barvách může dělat chytrým hodinkám problémy nebo například manipulovat s jimi naměřenými hodnotami tepu.

Další problém u chytrých hodinek se týká jejich pásku, který některým spotřebitelům s citlivou pokožkou může při dlouhodobém nošením způsobovat vyrážku. Podle společnosti Apple se však pásek chytrých hodinek svým složením nijak neliší od klasických pásků. Uživatelům Apple Watch doporučuje, aby pásek příliš neutahovali, ale ani nenechávali na volno a aby kůži pod hodinkami nenechali zapařit. S tím souhlasí i server Consumerist, který uvádí, že jakýkoliv náramek, který je nošený příliš dlouho, může způsobovat ekzémy či vyrážky, i když je zcela antialergický.

Z podobných důvodů byl v minulosti z trhu stažen fitness náramek Fitbit Force, který však obsahoval alergenní nikl a způsoboval mnohem vážnější vyrážky.
 

Související články