poradenská linka dTest 299 149 009 předplatné časopisu dTest

Hyundai svolává v USA 600 tisíc vozů do servisu

14.6.2017

Až 600 tisíc vozů značky Hyundai musí kvůli výskytu závad na kapotě a ruční brzdě zamířit do servisu. Informuje o tom spotřebitelský server Consumerist.

První závada se týká vozů modelu Santa Fé a Santa Fé Sport. U některých vozů se může stát, že se za jízdy či při zabrzdění neočekávaně otevře kapota. Na vině jsou nekvalitní kabely u sekundárního systému jištění, u nichž je problém se rzí. V případě, že zrezly, snadno se ohýbají, kapota tudíž nedrží pevně a může se otevírat. Problém se týká přibližně 473 tisíc vozů vyrobených mezi lety 2013 a 2017. Majitelé vozů mají nárok na bezplatnou výměnu vadných dílů.

Druhá závada se týká ruční brzdy, postiženy jsou modely Sonata a Genesis. I zde je na vině koroze nekvalitního kabelu. V některých případech se ve voze nerozsvítí kontrolka, která upozorňuje na zataženou ruční brzdu. Pokud by se v takovém případě chtěl řidič rozjet i se zataženou brzdou, hrozí nebezpečí nehody či poškození vozu. Zde se závada týká 161 tisíc vozů vyrobených v letech 2015 a 2016. I v tomto případě mají majitelé vozů nárok na bezplatnou výměnu zkorodovaného kabelu.
 

Související články