poradenská linka dTest 299 149 009 předplatné časopisu dTest

Co přinese jarní aktualizace Windows 10

25.2.2019

Nejbližší velká aktualizace operačního systému Windows by měla dorazit v dubnu. Britská spotřebitelská organizace Which? zjišťovala, jaké novinky od ní můžeme čekat.

Kromě neustálých dílčích vylepšení uvádí Microsoft dvakrát ročně zásadní update systému Windows 10 s novými funkcemi, nástroji a prvky, které mají uživatelům usnadnit a zpříjemnit zacházení s počítačem. Příště se tak nejspíše stane v dubnu 2019. Mezi očekávané novinky tentokrát patří:

Přerušení aktualizací. Abyste se vyhnuli nežádoucímu restartu počítače s dlouhým aktualizováním, když právě spěcháte, přibude možnost dočasně přerušit update až na sedm dnů. Zatím to bylo možné pouze v obchodních verzích operačního systému.

Volné místo pro aktualizace. Windows 10 budou dbát na zachování 7 GB volné paměti pro další updaty, jelikož jeden z problémů minulých verzí bylo přerušení procesu kvůli nedostatku paměti a následný návrat k staršímu stavu. Zatím není jasné, jak to má fungovat na přístrojích, kde není volných 7 GB.

Světlé barvy. Po tmavé paletě z října 2018 přibude možnost nastavit si také světlejší barvy startovací nabídky, ikon nebo hlavního panelu.

Změny ve vyhledávání. Virtuální asistent Cortana, napojený na internet, již nebude zasahovat do vyhledávání v nabídce Start. Hledat tak bude možné dvěma různými způsoby a Cortana se soustředí pouze na online funkce jako nastavení připomenutí, převod jednotek nebo spolupráci s vyhledavačem Bing. Často užívané programy se budou řadit na začátek seznamu, ještě, než začnete psát do vyhledávacího řádku. Umožní to nezaplňovat plochu a hlavní panel ikonami, a přesto mít k programům rychlý a snadný přístup.

Související články