poradenská linka dTest 299 149 009 předplatné časopisu dTest

Audi svolává do servisu vozy Q7, sedadla se mohou při nárazu vylomit

5.10.2016

Další automobilka má potíže s bezpečnostními prvky. Audi nyní svolává do servisu SUV Q7 s modelovým ročníkem 2016, při nárazu se mohou ve voze uvolnit sedačky. Informuje o tom americký server Consumerist.

Audi svolává přibližně dvacet tisíc vozů modelu Q7 kvůli zjištění, že k ukotvení třetí řady sedaček v tomto SUV mohly být použity nekvalitní trubky. Při silnějším nárazu je tak možné, že se zadní sedačky vylomí a ohrozí tak všechny pasažéry ve voze. Vzhledem k povaze závady nepomáhají ani bezpečnostní pásy.

Automobilka Audi o závadě ví již od letošního května, kdy si nechala provést zevrubnou analýzu kvality vozů. Zatím nejsou známy žádné případy, kdy by se tato vada projevila v provozu, hlášena tak nejsou ani žádní zranění. Audi se však rozhodla nehodám předcházet a vozy do servisu svolává preventivně.

Nejedná se o první problém s vozy Audi v poslední době. Francouzská spotřebitelská organizace UFC Que Choisir již v polovině září upozornila, že některé automobily této značky kvůli vadným pístním kroužkům plýtvají motorovým olejem. V tomto případě však výrobce jakákoliv obvinění odmítá, stejně tak i možnost, že by odškodnil postižené motoristy.
 

Související články