poradenská linka dTest 299 149 009 předplatné časopisu dTest

Jak se zbavit reklamy ve Windows 10

31.5.2017

Rakouská spotřebitelská organizace Verein für Konsumenteninformation (VKI) radí uživatelům operačního systému Windomws 10, jak se zbavit obtěžující reklamy, která se může objevovat v nabídce Start či na zamykací obrazovce.

I když se uživatelé s operačním systémem Windows 10 již vcelku sžili, stále jim vadí, že na ně občas vyskakuje reklama i z míst, kde by ji před tím nečekali. VKI proto radí, jak se obtěžující reklamy v nabídce Start a na zamykací obrazovce jednoduše oprostit.

Zbavit se jí přitom není těžké. Nejprve je třeba otevřít „Průzkumník souborů“, zde kliknout na menu „Soubor“ v levém horním rohu a vybrat možnost „Změnit možnosti složky a hledání“. Poté je třeba vybrat záložku „Zobrazení“ a odškrtnout položku „Zobrazit oznámení poskytovatele synchronizace“.

Dalším krokem je otevření nabídky Start. V něm je potřeba vybrat „Nastavení“ a dále možnost „Přizpůsobení“. Zde je nejprve třeba v podmenu pro „Start“ vypnout položku „Občas zobrazovat v nabídce Start návrhy“. To samé je pak třeba udělat v menu pro „Zamykací obrazovku“. Tady se reklama skrývá pod položkou „Získejte na svou zamykací obrazovku zábavná fakta, tipy, triky a další věci“. I tuto položku je třeba vypnout.

Reklama ve Windows 10 je oblíbeným tématem spotřebitelských a organizací i samotných uživatelů. Například britský server Bitterwallet radil, jak jednoduchou úpravou registrů odstranit neoblíbené „špehovací“ trackingové služby.
 

Související články