poradenská linka dTest 299 149 009 předplatné časopisu dTest

Brexit mění podmínky obchodování s veterinárním zbožím

12.1.2021

Změny v dovozu a vývozu mezi EU a Velkou Británií (Anglií, Walesem a Skotskem)se vztahují na komerční činnost i neobchodní přesuny s domácími mazlíčky. Ve styku se Severním Irskem se situace nemění.

Státní veterinární správa upozornila, že 1. ledna 2021 došlo k zásadním změnám v podmínkách vývozu veterinárního zboží na Britské souostroví i dovozu --do zemí EU. V důsledku vystoupení Spojeného království z Evropské unie nyní dovozy živých zvířat a živočišných produktů podléhají dovozním požadavkům a hraničním kontrolám EU a na jejich vývoz na ostrovy se vztahují tamější dovozní opatření, která budou zaváděna postupně do 1. července 2021. Povinnými kontrolami projdou také zásilky z EU přecházející přes Spojené království do jiného unijního státu.

V Severním Irsku platí i nadále sanitární a fytosanitární předpisy EU. Na zvířata a další zboží z Velké Británie a třetích zemí (mimo EU) se tam vztahují pohraniční kontroly.

Podrobné informace o změnách pravidel pro cestování s domácím mazlíčkem a nová pravidla pro obchodování s veterinárním zbožím s Velkou Británií najdete na internetových stránkách Státní veterinární správy

Související články