poradenská linka dTest 299 149 009 předplatné časopisu dTest

Samsung zaplatí záruční opravu, kterou neuznal

17.3.2021

Spotřebitel vyhrál soudní spor se Samsungem, který nechtěl uznat poruchu monitoru v záruční době a tvrdil, že obrazovka byla poškozena nešetrným zacházením.

Mnoho zákazníků společnosti Samsung má podle francouzské spotřebitelské organizace UFC-QueChoisir problém se záručním servisem zakoupených výrobků, zejména když se jedná o poruchu televizní obrazovky nebo monitoru elektronického zařízení. Výrobce se snaží bránit argumentem, že problém způsobil uživatel, který přístroj upustil nebo jinak mechanicky poškodil.

S tímto přístupem se setkal i francouzský spotřebitel v květnu 2020, kdy mu uprostřed práce na herním monitoru Samsung C32HG70 zakoupeném před necelými dvěma roky za 553 eur najednou zhasla obrazovka a ani po restartu ji už nemohl používat.

Technik ze záručního servisu Samsung ohodnotil poruchu na dálku během videohovoru a zákazníkovi sdělil, že zařízení muselo spadnout a záruku nelze uznat. Uživatel tedy kontaktoval společnost Samsung také písemně, ale znovu neuspěl s žádostí o uplatnění záruky.

Nezávislý odhadce ovšem na obrazovce nenašel žádné známky mechanického poškození nebo pádu. Spotřebitel si displej nechal opravit v běžném servisu, aby jej mohl dále používat, a zažaloval Samsung u soudu ve francouzském Saint-Ouen. Ten mu na začátku ledna 2021 dal za pravdu a nařídil společnosti Samsung uhradit žalujícímu konečnou cenu opravy 480 eur a 250 eur odškodného.

Související články