poradenská linka dTest 299 149 009 předplatné časopisu dTest

Test hydratačních krémů: Zvlhčí, ale pomalu se vstřebávají

4.3.2019

Testy spotřebitelské organizace Stiftung Warentest potvrdily, že většina krémů na suché ruce skutečně pomáhá. Hodně se jich však vsakuje jen pomalu.

Zima zatěžuje pleť i kůži na rukou. Venkovní mráz a vytápěné vnitřní prostory ji rychle vysušují. Krémy by měly rukám dodat potřebnou vlhkost a udržet ji v dobrém stavu. Spotřebitelská organizace Stiftung Warentest si proto posvítila na 12 výrobků známých značek (včetně několika produktů prodávaných pod vlastní značkou drogistických řetězců) a srovnala jejich účinek, kosmetické vlastnosti, způsob aplikace, balení, (ne)splnění deklarace na obalu a také marketingové sliby.

Všechny přípravky kůži rukou hydratovaly celkem dobře. Většinou však platí, že je třeba ji ošetřovat vícekrát za den.

Při zkoušce vstřebatelnosti byl každý výrobek použit deseti osobami, které pak měly za úkol otevřít láhev s vodou, naplnit skleničku, zvednout ji a poté ještě použít tablet. Sledovalo se, jak rychle krém pronikl do kůže, zda nezanechal stopy na použitých předmětech nebo zda dokonce neznemožňoval zmíněné úkony provést. Krémy na suchou kůži bývají hutné, což byl pravděpodobně důvod, že se velká část testovaných produktů nevstřebala tak rychle, jak se od nich očekávalo.

Související články