poradenská linka dTest 299 149 009 předplatné časopisu dTest

Test nanuků: Levný výrobek porazil slavné značky

26.7.2021

Vítězný smetanový nanuk v čokoládě z britského testu nepatří slovutné značce, je levný, má jemnou krémovou strukturu a lahodnou vyváženou chuť čokolády a vanilky.

Spotřebitelská organizace Which? testovala 12 nanuků s vanilkovou příchutí a čokoládovou polevou – Magnum Classic, Cadburry Dairy Milk a 10 výrobků vlastních značek obchodních řetězců, jako jsou Aldi, Sainsbury nebo Tesco. Vzorky hodnotilo v slepém chuťovém testu 64 milovníků zmrzliny. O výsledné známce rozhodovalo několik kritérií: chuť (50 % podíl na udělené konečné známce), vzhled (20 %), textura (20 %) a aroma (10 %).

Doporučení Best Buy obdržely nanuky Classic značky Gelatelli (Lidl), které vynikaly nad ostatními silnou, ale přitom harmonickou chutí vanilky a čokolády a příjemnou krémovostí. Jejich velkou výhodou je také nízká cena. Na druhém a třetím místě byly nanuky Dairy Milk značky Cadbury s větším podílem čokolády a Magnum Classic. Ten již čokolády obsahoval méně. Oba produkty byly hodnoceny jako krémové a vyvážené, ale na vítěze několik bodů ztratily.

Degustátoři neodmítli žádný z testovaných nanuků a výsledné známky se pohybovaly mezi 81 % (Gellatelli Classic, Lidl) a 68 % (Milk Chocolate Indulgence Ice Cream, Sainsbury).

Související články