poradenská linka dTest 299 149 009 předplatné časopisu dTest

Bezplatná změna rezervace aerolinek Ryanair není zdarma

4.8.2021

Letecká společnost Ryanair nabízí změnu letenky zdarma, ale zákazníci pak znovu platí poplatek za zavazadla, rychlejší odbavení a kontroly nebo přednostní nástup do letadla.

Ačkoliv Ryanair slibuje možnost změnit let zdarma s týdenním předstihem a po dobu celého léta, realita je poněkud jiná. Samotná změna sice proběhne bez dalších poplatků, ale od klienta je vyžadována nová platba za možnost cestovat se zavazadlem navíc nebo za tzv. Fast Track.

Podle pracovníků živého chatu aerolinek se k rezervaci letu pojí možnost nižší platby za zavazadlo, zatímco při změně už je cena za kufr nebo tašku beze slevy. Je-li nový let dražší, je nutné doplatit rozdíl. Nicméně v případě, kdy je cena nově vybraného letu nižší, společnost zákazníkovi rozdíl neuhradí.

Společnosti Ryanair v odpovědi na dotaz spotřebitelské organizace Which? odmítla, že by zákazníkům byly účtovány nové poplatky za zavazadla a další doplňkové služby. Doplatek je podle ní vyžadován pouze v případě, že je nový let dražší. Nedokázala ovšem vysvětlit jednání svých pracovníků, kteří postupovali jinak.

Související články